niké league scr 2
2 min. čítania

Ako pritiahnuť genY k športovému tipovaniu a podporiť imidž Niké, ktorá už dávno nie je stávkovkou našich fotríkov?

My sme sa rozhodli nadviazať na trend social bettingu a vytvoril sme sociálno-hernú aplikáciu Niké League. Tá používateľovi umožnila vyzývať do športovej stávky vlastných kamošov na Facebooku a staviť sa o pivo, kávu či lístky do kina.

Rozdávame body, zájazd a raketu Dominiky Cibulkovej

Denne sme do Niké League pridávali až šesť stávok na rôzne športy. Používateľ si zvolil stávku, vybral, o čo sa chce staviť a pozval do stávky kamoša. Aplikácia na jeho facebookovú stenu uverejnila post, kde kamoša do stávky verejne vyzval.

Víťaz stávky takisto získal body, ktoré sme mu prirátali do jeho celkového skóre. Toto skóre určilo jeho poradie spomedzi ostatných hráčov.

Aby sme do aplikácie získali ešte viac hráčov, vymysleli sme “teamy”. Tie boli tvorené dvomi až štyrmi kamošmi, ktorí členstvom v tíme získavali za svoje stávky ešte vyšší počet bodov. Jeden používateľ mohol byť zároveň členom tímu kamošov a zakladateľom nového tímu, napríklad kolegov z roboty.

V závere súťaže sme odmenili najlepších hráčov. Raketu Dominiky Cibulkovej získal vyžrebovaný víťaz z desiatich najúspešnejších jednotlivcov. Desať najlepších tímov sa v žrebovaní pobilo o hromadný zájazd na futbalový zápas Bayern Mníchov proti Paris Saint-Germain.

A prišiel aj Laco Borbély (kind of)

Aby sa o aplikácii dozvedeli ľudia mimo tipérskej komunity, pripravili sme krátke animované videá s tvárou Niké, Lacom Borbélym. Ten aplikáciu okomentoval po svojom a cez športy, ktorými všetci žijeme.

 

 

Skutočná hodnota appky? Budúci tipéri Niké

Za tri mesiace sa do Niké League zapojilo vyše 1300 hráčov. Tí si stavili vyše 4600-krát a vytvorili až 42 teamov. Ich vzájomné stávky a pozvania do hry na Facebooku vytvorili viac ako 4000 príspevkov na nástenkách samotných používateľov.

Skutočná hodnota aplikácie však spočívala v používateľoch, ktorých sme konvertovali na reálnych tipérov. Po dosiahnutí 500 bodov sa totiž hráč dostal do rebríčka play-off a získal ticket na reálnu stávku zadarmo. Aby tieto body získal, musel najprv správne tipnúť päť športových zápasov a dokázať, že šport a tipovanie má naozaj v krvi. Ticketom na stávku zadarmo sme ho tak motivovali, aby sa registroval do Niké a svoje športové znalosti využil práve tam.

 

Skúsili ste si Niké League? Aké boli vaše dojmy? Nechajte nám komentár.

Stanislav Várady

Stanislav Várady

Marketing, umenie a RAP

More Posts

Follow Me:
TwitterFacebook

Zdieľať článok