google asistent
2 min. čítania

Už minulý rok Google predstavil svoju novinku, ktorou je Google Asistent. Oproti predchádzajúcej technológií Google Now posúva schopnosti umelej inteligencie na vyšší level. Minimálne tým, že bude dostupný aj v inej elektronike,  nie len  v smartfónoch.

Google Asistent je dostupný pre väčšinu telefónov s Androidom 6 a vyšším a ponúka širokú škálu možností. Podľa rozsiahleho testovania hlasových asistentov portálu StoneTemple prekonal aj Siri od Apple, aj keď fanúšikovia Apple určite nebudú súhlasiť 🙂

google asistent

Google Asistent má super pamäť

Google Asistent si dokáže zapamätať veci, ktoré ste niekedy povedali. V čom sa teda líši od žien? Ak mu poviete, že na to má zabudnúť, tak zabudne. Napríklad, ak ste mu v minulosti povedali, že Vaša obľúbená reštaurácia je u Hanky na rohu, asistent si ju zapamätá. Ak sa ho nabudúce opýtate, aké je denné menu vo Vaše obľúbenej reštaurácií, tak Vám zaručene odpovie.

Čo ak máte zlú orientáciu?

Aj Siri dokáže vyhľadať pomerne rýchlo miesta o ktoré sa zaujímate. Google Asistent spolupracuje s Google Mapami, takže dáva omnoho konkrétnejšie odpovede. Jedným kliknutím sa viete dostať do mapy a rýchlo sa vydať k požadovanému miestu. Rozdiel medzi Siri a Asistentom je v tom, že pokiaľ sa opýtate Siri na najbližšie reštaurácie, Siri Vám ukáže reštaurácie vzdialené 2 km, zatiaľ čo Asistent Vás zavedie do naozaj najbližších reštaurácií vo Vašom aktuálnom okolí.

Integrácia s domácnosťou

Google ponúka komplexnú prácu s informáciami, ktoré spracuje. Miestami začíname mať pocit, že film Her od Spike Jonzea sa stáva skutočnosťou. Ak Asistentovi napríklad  spomeniete, že sa vydávate na cestu domov z práce, pošle Vám správu o aktuálnej premávke, správu Vašej polovičke, či zapne obľúbenú hudbu. Po príchode domov sú samozrejmosťou zapnuté svetlá, ideálna teplota a podobne. V posteli Vám zhrnie udalosti celého dňa a popraje Vám dobrú noc. Ďalej si už nič nepredstavujte :D.

Telefón sa aj sám nájde 🙂

Túto novinku ocenia hlavne ľudia, ktorí doma permanentne hľadajú svoj telefón. Po vyslovení vety: ,,Hej Google, nájdi môj telefón,“ Asistent rozpozná Váš hlas a vytočí číslo Vášho telefónu, a tak ušetríte pár minút bez nadávok.

A čo ak máte zlú náladu?

V rámci vylepšovania Google Asistent boli prizvaní na spoluprácu aj spisovatelia a scenáristi, ktorí pracovali napríklad na filmoch od Pixar. Telefón by tak mal schopnosť, v prípade zlej nálady, rozveseliť, zabaviť a vyplniť Vám program. Dokáže Vám čítať básničky na internete, vtipy, pustiť Vám obľúbenú hru, video a dokonca si s Vami aj na úrovni pokecať.

Krátku ukážku si môžete pozrieť tu.

Zdieľať článok